Klinsmann reveals the best team of the World Cup, but a name  surprises everyone

1 year ago

Jurgen Klinsman është kritikuar nga tifozët pasi zbuloi ekipin e tij më të mirë nga Kupa e Botës në Katar. Gjermani emëroi ekipin e tij përpara ndeshjes vendin e tretë ndërmjet Kroacisë dhe Marokut dhe i la tifozët të befasuar me një nga emrat e zgjedhur.

Ish-lojtari dhe trajneri zgjodhi kapitenin e Brazilit Neymar në Ekipin e tij të Turneut. Vendimi u duk i çuditshëm për tifozët pasi ylli i PSG luajti vetëm tre nga pesë ndeshjet e skuadrës.

Neymar shënoi dy gola dhe dha një asist gol gjatë kohës së tij në fushë, por nuk ishte në gjendje të ndihmonte Brazilin të fitonte Kupën e Botës për të gjashtën herë. Ata u eliminuan në çerekfinale nga Kroacia me penallti.

Neymar madje u tejkalua nga nëntë sulmues të tjerë që nuk hynë në njëmbëdhjetëshen e Klinsmann si anglezët Marcus Rashford dhe Bukayo Saka si dhe ylli holandez Cody Gakpo.

Tifozët shkuan në rrjetet sociale për të shprehur pakënaqësinë e tyre me Klinsmann për zgjedhjen e tij, me një postim në Twitter që thoshte:

“Jurgen Klinsmann e vendos Neymarin në ekipin e tij të turneut. Ka luajtur tre ndeshje, ka humbur dy për shkak dëmtimi. Disa njerëz janë emra aq të famshëm dhe të njohur sa e dinë se mund të paraqiten pa bërë asnjë punë paraprakisht dhe askush nuk do t’i kritikojë”.

Një tjetër tha: “Neymar mezi luajti në Kupën e Botës dhe megjithatë është në ekipin e Klinsmann “. Një i tretë shtoi: “Klinsmann ka Neymar në ekipin e tij të turneut dhe Sosa, nuk ia ka haberin”.

Një i katërti shkroi: “Klinsmann e vendos Neymarin në ekipin e tij të turneut duke thënë se ai ka pasur një Kupë Bote fantastike? Po tall tra***? Ishte i dëmtuar për gjysmën e tij”.

Neymar u kritikua gjithashtu pasi nuk gjuajti penallti kundër Kroacisë. Sulmuesi duhej të gjuante të pestën, por kroatët fituan përpara se ai të kishte mundësinë për t’u paraqitur te pika e bardhë.